polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70 tel. 862 34 62, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

IRLANDIA

     

 
ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

ZIMA

WYSZUKIWARKA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

EGZOTYKA

EGZOTYKA ZWIEDZANIE


REJSY
REJSY SKANDYNAWSKIE
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

POGODA

 REYKJAVIK

 
ZWIEDZANIE

W POSZUKIWANIU LEPRIKONÓW


RDUBLIN-WICKLOW-GLENDALOUGH-KILKENNY-CASHEL-PIERŚCIEŃ KERRY-LIMERICK-BUNRATTY FOLK PARK-BURREN-PARK NARODOWY CONNEMARA-SLIGO-LONDONDERRY-BELFAST-Dublin

Bajeczna kraina zielonej trójlistnej koniczyny, gdzie leprikony, najbardziej znane irlandzkie skrzaty, skrywają garnki ze złotem na końcu tęczy, a mrok skrywa legendarnego olbrzyma Cuchlainna z powieści Williama Butlera Yeatsa. Kraj katedr, klasztorów, pedantycznie utrzymanych dworów, ogrodów, zamków i twierdz zachwyca wspaniałą architekturą i pięknymi krajobrazami. Warto się wybrać na całodzienną wycieczkę fakultatywną w niezwykły rejon zwany Pierścieniem Kerry. Bardzo ciekawy program, z wygodnym przelotem do Dublina. Trasa w Irlandii - ok. 1670 km.

1. Dzień
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Dublina. Transfer do hotelu w okolicy Dublina, zakwaterowanie, nocleg.

2. Dzień
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie DUBLINA - katedra św. Patryka z XII w. - główna katedra irlandzkiego kościoła. Przejazd do Trinity College - najbardziej arystokratycznego koledżu w Anglii, gdzie kształcą się potomkowie rodziny królewskiej. Założony przez Henryka VIII w 1546 r. koledż słynie z przechowywanego w uczelnianej bibliotece Ewangeliarza z Kells - najważniejszego irlandzkiego dzieła sztuki. Przejazd do hotelu w okolicy Dublina, zakwaterowanie, nocleg.

3. Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dworu Powerscourt w górach WICKLOW - XIII-wiecznego zamku, obecnie jednej z najlepiej utrzymanych irlandzkich posiadłości w otoczeniu bajecznych ogrodów. Podczas pobytu w ogrodach warto zobaczyć pomniki pegazów, wielki zegar słoneczny i liczne fontanny, które w upalny dzień przynoszą ulgę, tworząc orzeźwiającą mgiełkę. Dla spragnionych egzotyki atrakcją są japońskie ogrody. Z posiadłości rozciąga się wspaniały widok na Górę Cukru - irlandzki odpowiednik słynnej brazylijskiej góry. Przejazd do polodowcowej DOLINY GLENDALOUGH, gdzie w otoczeniu wodospadów gór Wicklow, stromych zboczy i jezior kwitnie bujna roślinność i żyją kozice górskie. Zwiedzanie położonego nad jeziorem klasztoru św. Kevina - dawnej pustelni. Przejazd do hotelu w okolicy Kilkenny, zakwaterowanie, nocleg.

4. Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KILKENNY - najmniejszego miasta Irlandii, dawniej zwanego Marmurowym Miastem, nad którym góruje majestatyczny zamek Kilkenny. Zwiedzanie XII-wiecznego zamku, dawnej siedziby rodu Butlerów. Przejazd do CASHEL, zwiedzanie Rock of Cashel, kompleksu średniowiecznych budowli sakralno-obronnych, uważanego za dawny ośrodek druidyczny. Zespół składa się z okrągłej wieży, kaplicy Cormaca, katedry, wieży zamkowej i Sali Kantorów. Spacerując wśród strzelistych łuków, wież, przy dawnym cmentarzu z lasem celtyckich krzyży, można podziwiać wspaniały widok na miasto Cashel i zielone łąki. Przejazd do hotelu w okolicy Killarney/Tralee, zakwaterowanie, nocleg.

5. Dzień
Śniadanie. Całodzienna fakultatywna wyprawa PIERŚCIENIEM KERRY - trasą wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego (za dodatkową opłatą na miejscu). Najpopularniejszy szlak turystyczny Irlandii jest magiczną mieszanką potarganych wiatrem skał, oceanu i subtropikalnej roślinności. Zwiedzanie farmy owiec Kissane, gdzie można karmić owce, oglądać psa pasterskiego przy pracy, uczestniczyć w strzyżeniu owiec, a nawet zaadoptować jedną z 1000 owiec i uzyskać dożywotni darmowy wstęp na farmę. Zwiedzanie Muckross House - XIX-wiecznego dworu w stylu elżbietańskim, gdzie mieści się muzeum folkloru i rolnictwa. Ogrody dworu znajdują się na terenie Parku Narodowego Killarney, gdzie latem kwitną czerwone i różowe rododendrony. Powrót do hotelu w okolicy Killarney/ Tralee, nocleg.

6. Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIMERICK, w regionie Shannon i spacer po mieście. Przejazd do BUNRATTY FOLK PARK, gdzie na obszarze 10 ha wokół zamku Bunratty odtworzono XIX-wieczne irlandzkie gospodarstwa, chaty i sklepy, a nawet wiejską ulicę z pubem, kuźnią, sklepem tekstylnym, pocztą i drukarnią. Jedną z głównych atrakcji jest autentyczny, staroirlandzki pub Durty Nelly's. Przejazd do BURREN - surowej krainy w północno-zachodniej części hrabstwa Clare. Spacer Moherowymi Klifami wzdłuż Oceanu Atlantyckiego, gdzie bezustannie uderzające fale i kotłująca się piana powodują erozję 215-metrowego urwiska. Przejazd do hotelu w okolicy Galway, zakwaterowanie, nocleg.

7. Dzień
Śniadanie. Przejazd w rejon PARKU NARODOWEGO CONNEMARA, gdzie nad jeziorem Kylemore Lough leży opactwo Kylemore, co oznacza po irlandzku wielki las. Dawna posiadłość obecnie jest ekskluzywną międzynarodową szkołą żeńską, prowadzoną przez zakon benedyktynek, i jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Irlandii. Za neogotyckim opactwem rozciąga się typowo wiktoriański ogród, skąd wiedzie malownicza ścieżka na pobliską górę, gdzie stoi statua Chrystusa. Miejsce to jest irlandzkim Rio de Janeiro. Powrót do hotelu w okolicy Galway, nocleg.

8. Dzień
Wykwaterowanie. Przejazd do SLIGO - spacer po mieście, które urzeka plątaniną wąskich uliczek, pełnych świetnych pubów, restauracji i sklepów. Przejazd do Drumcliffe, do miejsca, gdzie w cieniu góry Benbulben spoczywa William Butler Yeats. Przejazd przez cmentarzysko megalityczne Carrowmore, na wzgórze Knocknarea, gdzie wznosi się 11-metrowy kurhan składający się z 40 tys. wielkich otoczaków. Mebh's Cairn jest grobowcem legendarnej królowej Connaughty. Przejazd do hotelu w okolicy Letterkenny, zakwaterowanie, nocleg.

9. Dzień
Śniadanie. Przejazd do LONDONDERRY - spacer ulicami drugiego co do wielkości miasta Irlandii Północnej. Przejazd nad Groblę Olbrzyma na północnym wybrzeżu. 37 tys. uformowanych podczas erupcji wulkanicznej, ciasno ułożonych kolumn bazaltowych, objętych jest programem UNESCO. Według legend 12-metrowe kolumny ustawił olbrzym Finn MacCumhaill. Przejazd do Belfastu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. Dzień
Śniadanie. Spacer ulicami BELFASTU. Przejazd do Dublina. Przelot do Polski.

Bilety wstępu - ok. 95 EUR.
Wycieczka fakultatywna wzdłuż Pierścienia Kerry - ok. 14 GBP.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMINY Cena REZERWACJA
28.04 4076 pln ZAPYTAM
06.07 4076 pln ZAPYTAM
03.08 4076 pln ZAPYTAM
24.08 4076 pln ZAPYTAM
14.09 4076 pln ZAPYTAM
Dopłata do pokoju 1 os - 1490 zł
Dopłata do obiadokolacji (serwowane) - 650 zł

Świadczenia:

8 noclegów w hotelach***: 2 w okolicy Dublina, 1 w okolicy Kilkenny, 1 w okolicy Sligo; 2 w okolicy Killarney/Tralee, 1 w okolicy Galway, 1 w okolicy Belfastu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań • przelot • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 130 EUR.
Wycieczki fakultatywne: wieczór irlandzki: 30 EUR, Guinness Store House: 15 EUR.
Dopłata do obiadokolacji/os. (serwowane): 650 PLN.


Miejsce wylotu: Warszawa

 


 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |